ONR, Nordica, biała Polska i ZTG ,,Sokół” Damiana Małeckiego, nowego pracownika MZW. Co ich łączy?

Miałem już nie wracać, tak sobie postanowiłem, do wspólnej komisji radnych i sesji, gdzie omawiano sprawozdanie z działalności MZW za 2019 rok, ale jedna rzecz nie dawała mi spokoju. A mianowicie wypowiedź p.o. dyrektora Leszka Lenarczyka, że musiał zatrudnić Damiana Małeckiego, bo ten w końcu zrobi prawdziwą inwentaryzację, a nie taką, jaka miała miejsce do tej pory.

Dla każdego to chyba jest zrozumiałe, że takich osób, które zrobią tę prawdziwą inwentaryzację, jak mówi Leszek Lenarczyk,  jest zapewne w regionie sporo. Dlaczego zatem p.o. dyrektora wybrał właśnie Damiana Małeckiego? Tego nie wiem, ale pozwolę sobie przedstawić kilka faktów..

Damian Małecki jest prezesem Związku Towarzystw Gimnastycznych ,,Sokół”. Poczytałem trochę o ZTG ,,Sokół”, przejrzałem stronę internetową ich portalu i trafiłem na opis Pikniku Patriotycznego w Dąbrowie Górniczej, który miał miejsce w 2017 roku. Piknik współorganizował ZTG ,,Sokół” w Katowicach, a na plakacie, który promował to wydarzenie, znajdziemy między innymi banery takich organizacji, jak ONR (Obóz Narodowo Radykalny, czyli skrajnie prawicowa organizacja o charakterze faszystowskim). W pikniku wziął udział również Front Rex, który na swojej stronie internetowej eksponuje hasła: katolicki świat, biała Europa, narodowa Polska.

Podczas tego pikniku prezentowały się organizacje, które brały w nim udział, w tym wiceprezes ZTG ,,Sokół”, gość specjalny, jak czytamy na stronie internetowej  – Zbigniew Okorski.

Po prezentacji, po posiłku, wydarzyło się to, co cytuję:

Tego dnia jak zwykle Tomasz Kuś i zespół Nordica zagrali dla Polskich Patriotów bez gratyfikacji. Za co im z tego miejsca bardzo serdecznie jeszcze raz dziękujemy!

Jeżeli napiszę teraz, że gazety liberalne i lewicowe opisywały sytuacje, gdzie odwoływano koncerty zespołu ,,Nordica” ze względu na ich neonazistowskie i rasistowskie postawy – to można by uznać, że to tendencyjne jest. Aczkolwiek warto przypomnieć chociażby taki incydent, kiedy Nordica zagrała w Białymstoku podczas obchodów 85-lecia ONR w klubie studenckim. Zakończyło się to dymisją prezesa Fundacji na Rzecz Rozwoju Politechniki, która wynajęła klub na koncert Nordici.

Ale – pierwsza z brzegu relacja – również Klub Gazety Polskiej w 2019 roku na Festynie Patriotyczno-Rodzinnym w Pabianicach odwoływał występ zespołu Nordica ze względu, jak czytamy w relacji – neofaszystowskie przesłanie.

Takich przykładów można w sieci znaleźć więcej, ale poprzestańmy na tym. Każdy może sobie przeklikać internet.

Kończąc: na stronie internetowej ONR możemy przeczytać o inauguracji Gniazda Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół” w Myszkowie, w którym brali udział między innymi Damian Małecki, prezes ZTG ,,Sokół”, oraz, cytuję:  przedstawiciele lokalnej władzy z ramienia PiS-u, jak również przedstawiciele Stowarzyszenia Narodowy Myszków, Obozu Narodowo-Radykalnego, Ruchu Narodowego oraz Narodowego Odrodzenia Polski.

Z kolei, kiedy w Puławach odbywał się turniej piłki halowej, to wzięły w nim udział, cytuję:

Młodzi Patrioci Chełm (MP Chełm)
Narodowy Tomaszów Lubelski (NTL)
Obóz Narodowo- Radykalny Lublin (ONR L)
Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” (TGS)
Obóz Narodowo- Radykalny Zamość (ONR Z)
Patriotyczny Dęblin (Dęblin)
Pluton Lubelski Straży Marszu Niepodległości (SMN)
Narodowe Puławy (NP)

Ocenę zostawiam czytelnikom. Natomiast, nie ukrywam, wciąż zadaję sobie pytanie, dlaczego p.o. dyrektora Leszek Lenarczyk musiał zatrudnić akurat Damiana Małeckiego. I czy radni mogliby przy okazji zapytać nowego pracownika MZW, którego zatrudnił Leszek Lenarczyk o jego stosunek do ONR, Frontu Rex, białej Polski i Nordici i Pikniku Patriotycznego w Dąbriowie Górniczej? Bym poprosił, bo się martwię.

Ps. Niechby i burmistrz się wypowiedział. Bo ponoć progresywny jest i europejski. Posłuchałbym, gdyby ktoś relacjonował.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s